Διάνοιξη του δρόμου (στο Αρχαιολογικό μουσείο)

Παρασκευή, 3 Μαρτίου 2017
Διάνοιξη του δρόμου (στο Αρχαιολογικό μουσείο)

Μετά την τελεσφόρηση όλων των απαραίτητων διαδικασιών, η δημοτική αρχή εφαρμόζοντας το ρυμοτομικό σχέδιο της πόλης, προβαίνει στην απομάκρυνση των κατασκευών και στη διάνοιξη του δρόμου (στο αρχαιολογικό μουσείο) που θα συνδέει την οδό Πατριάρχου Διονυσίου με την οδό 19ης Μαΐου και με την οδό Βάρναλη, ενώ θα δημιουργηθούν και θέσεις στάθμευσης.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, δηλώνει:

«Ύστερα από σειρά ετών, η παρούσα δημοτική αρχή υλοποιεί ένα έργο που επιβεβαιώνει ότι ο Δήμος Δράμας μπήκε σε νέα τροχιά. Η Δράμα καθημερινά δείχνει την ανανέωσή της σε μια δύσκολη οικονομική συγκυρία. Η σύνδεση των οδών Πατρ. Διονυσίου, Βάρναλη και 19ης Μαΐου είναι ένα ακόμη έργο που αναδεικνύει το κέντρο της πόλης, που αναβαθμίζει την ποιότητα ζωής των κατοίκων, που δίνει νέα δυναμική.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Εντεταλμένο Σύμβουλο του Δήμου Δράμας, κ. Γιώργο Παπαδόπουλο, τη Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών και τη Διεύθυνση Δόμησης του Δήμου Δράμας, που συμβάλλουν τα μέγιστα για την άρτια ολοκλήρωση του έργου».