Επίσκεψη Γυναικείας Ομάδας Χάντμπολ της Κραιόβας

Δευτέρα, 24 Ιουλίου 2017
Επίσκεψη Γυναικείας Ομάδας Χάντμπολ της Κραιόβας

Την Παρασκευή 21-7-2017 επισκέφθηκε τον Δήμο Δράμας η Γυναικεία Ομάδα Χάντμπολ της Κραιόβας, η οποία έχει διακριθεί σε Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα και διαθέτει ιδιαιτέρως αξιόλογες αθλήτριες. Η ομάδα θα διαμείνει 10 ημέρες στη Δράμα για την προετοιμασία της ενόψει των ευρωπαϊκών της υποχρεώσεων, ύστερα από τη μεσολάβηση του αθλητικού Σωματείου «Χιλιώτης Δράμα 1986» και του προπονητή και σύμβουλου επιμόρφωσης της Ο.Χ.Ε., κ. Θοδωρή Τογανίδη. Λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων του Δημάρχου εκτός Δράμας, την αποστολή υποδέχθηκε ο Αναπληρωτής Δημάρχου και Αντιδήμαρχος, κ. Δημήτρης Καραμπατζάκης, ο οποίος μετέφερε τους χαιρετισμούς του Δημάρχου Δράμας, κ. Χριστόδουλου Μαμσάκου, ευχαρίστησε τον «Χιλιώτης Δράμα 1986», συνεχάρη τον Προπονητή της Ομάδας της Κραιόβα, κ. Bogdan Burcea, ο οποίος συνέβαλε στην επιλογή της Δράμας για την προετοιμασία της ομάδας του και ο οποίος στο παρελθόν ήταν σε αθλητικές ομάδες της πόλης μας, και τόνισε ότι επιθυμία της δημοτικής αρχής είναι να αναπτυχθούν οι δεσμοί φιλίας μεταξύ των 2 πόλεων που διακρίνονται για το υψηλό αθλητικό επίπεδο.