Νέες Παιδικές Χαρές στον Ξηροπόταμο

Τετάρτη, 5 Ιουλίου 2017
Νέες Παιδικές Χαρές στον Ξηροπόταμο

Ένα ακόμη σπουδαίο έργο ολοκληρώθηκε στη Δημοτική Κοινότητα του Ξηροποτάμου.

Οι 3 παιδικές χαρές είναι έτοιμες και προς χρήση του κοινού.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος δηλώνει: «Ένα πάγιο και διαχρονικό αίτημα των κατοίκων του Ξηροποτάμου υλοποιήθηκε και ολοκληρώθηκε από τη δημοτική μας αρχή. Τα παιδιά του Ξηροποτάμου, οι μικροί μας συνδημότες μπορούν να απολαύσουν με ασφάλεια τις σύγχρονες παιδικές χαρές στον τόπο τους. Για άλλη μια φορά επιβεβαιώνεται ότι παραμένουμε πιστοί και συνεπείς στον αρχικό μας στόχο που δεν είναι άλλος από την ανάπτυξη και την ποιότητα ζωής όλων των συνδημοτών μας σε κάθε σημείο του Δήμου, σε κάθε κοινότητα».

Ο Πρόεδρος της Δημοτικής Κοινότητας του Ξηροποτάμου αναφέρει: «Με ιδιαίτερη χαρά και υπερηφάνεια πραγματοποιήσαμε ένα σπουδαίο έργο για τα παιδιά μας, για τις οικογένειες. Με σύγχρονο σχεδιασμό είναι έτοιμες προς χρήση και οι 3 παιδικές χαρές του Ξηροποτάμου. Τα παιδιά μας είναι το μέλλον μας και εμείς καταφέραμε να εξασφαλίσουμε κατάλληλες συνθήκες για να μπορούν να παίξουν με ασφάλεια, χωρίς να πρέπει να μετακινούνται στη Δράμα. Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο, ο οποίος είναι πάντα δίπλα μας, αφουγκράζεται τις ανάγκες μας και άμεσα και αποτελεσματικά ενεργεί για να επιτύχει την ανάπτυξη του Ξηροποτάμου».