Παράδοση Ιατρικού Εξοπλισμού στο ΓΝΔ από την ΔΕΚΠΟΤΑ

Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2017
Παράδοση Ιατρικού Εξοπλισμού στο ΓΝΔ από την ΔΕΚΠΟΤΑ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο Δήμος Δράμας και η ΔΕΚΠΟΤΑ παρέδωσαν επίσημα στη χειρουργική κλινική του Νοσοκομείου Δράμας το σύγχρονο μόνιτορ ελέγχου ζωτικών οργάνων, το οποίο αγοράστηκε με τα έσοδα που συγκεντρώθηκαν από τη συναυλία κοινωνικής προσφοράς του Γιώργου Μαργαρίτη που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της Ονειρούπολης.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, και ο Πρόεδρος της ΔΕΚΠΟΤΑ, κ. Αναστάσιος Χατζηκυριακίδης, ευχαριστούν τον καλλιτέχνη Γιώργο Μαργαρίτη για την αφιλοκερδή συμμετοχή του στην εκδήλωση, την εταιρία αλλαντικών Sary για την κάλυψη μέρους των εξόδων και κυρίως όλους τους Δραμινούς που συνεισέφεραν, ώστε να επιτευχθεί ο στόχος και να εξοπλιστεί το Γενικό Νοσοκομείο Δράμας με ένα σύγχρονο μηχάνημα, συμβάλλοντας στην καλύτερη λειτουργία της κλινικής, στην εξυπηρέτηση των ασθενών, στην αναβάθμιση των ιατρικών μηχανημάτων. Επίσης, σημείωσαν ότι η δημοτική αρχή εμπράκτως επιβεβαιώνει ότι είναι συνεχής υποστηρικτής του Νοσοκομείου Δράμας που καλύπτει σε μέγιστο βαθμό τις ανάγκες όλων των Δραμινών συμπολιτών με το ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό να δίνει καθημερινό αγώνα προς όφελος των Δραμινών.