Οδοποιία Τοπικής Κοινότητας Καλλιφύτου 2016-2017

Παρασκευή, 10 Νοεμβρίου 2017
Οδοποιία Τοπικής Κοινότητας Καλλιφύτου 2016-2017

Πολλαπλά έργα υλοποιήθηκαν από τον Δήμο Δράμας στην Τοπική Κοινότητα της Καλλιφύτου. Συγκεκριμένα ολοκληρώθηκε η ανακατασκευή οδού (εκσκαφές, υποδομή και σταμπωτό δάπεδο) έμπροσθεν του Πολιτιστικού – Πνευματικού Κέντρου «Αιμίλιος Καλαϊτζίδης», η κατασκευή 4 αγροτικών οδών (εκσκαφές, υποδομή και ασφαλτόστρωση), η κατασκευή οδών στον οικισμό Παλιννοστούντων και στα δυτικά αυτού (εκσκαφές, υποδομή και τσιμεντόστρωση), η κατασκευή τοιχίου αντιστήριξης από οπλισμένο σκυρόδεμα στο παλιό Δημοτικό Σχολείο, η τσιμεντόστρωση οδού προς το εκκλησάκι της Παναγίας και πολλές αμμοχαλικοστρώσεις αγροτικών οδών.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, δηλώνει: «Με πληθώρα δυνατοτήτων και προοπτικών οι τοπικές κοινωνίες των χωριών μας μπορούν να συμβάλλουν στην προσπάθεια προόδου και εκσυγχρονισμού ολόκληρης της περιοχής. Γι’ αυτό και  πρώτιστος στόχος της δημοτικής μας αρχής εξακολουθεί να είναι η ισόρροπη ανάπτυξη τόσο της πόλης, όσο και των Τοπικών Κοινοτήτων. Ως δήμος καθημερινά δημιουργούμε, διεκδικούμε, διαμορφώνουμε, εργαζόμαστε και είμαστε σε ετοιμότητα και αγωνιστικότητα με απώτερο στόχο να στηρίζουμε όλους τους συνδημότες μας με έργα και όχι με λόγια».