Αντιδήμαρχος Πολιτισμού – Συνάντηση με την Γενική Γραμματέα Σύγχρονου Πολιτισμού κα. Ελένη Δουνδουλάκη

Παρασκευή, 23 Απριλίου 2021
Αντιδήμαρχος Πολιτισμού - Συνάντηση με την Γενική Γραμματέα Σύγχρονου Πολιτισμού κα. Ελένη Δουνδουλάκη

Τη Γενική Γραμματέα Σύγχρονου Πολιτισμού κα. Ελένη Δουνδουλάκη, επισκέφθηκε στο ΥΠ.ΠΟ.Α. στην Αθήνα, ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού του Δήμου Δράμας κ. Λευτέρης Καλλινικίδης, όπου υπήρξε γόνιμη συζήτηση για συνεργασία σε δράσεις σύγχρονου πολιτισμού.

Ο κ. Καλλινικίδης, προσκάλεσε την κα Δουνδουλάκη στο 2ο Διεθνές Πολυμορφικό Φεστιβάλ Σύγχρονου Πολιτισμού, που θεσμοθέτησε πέρυσι η ΔΕΚΠΟΤΑ και φέτος συνεχίζεται από το Δήμο Δράμας.

Στο πλαίσιο αυτό συζητήθηκαν ιδέες για δράσεις, αλλά και το αίτημα να τεθεί όλο Φεστιβάλ υπό την Αιγίδα του Υπουργείου.

Τέλος, δώρισε στη κα Δουνδουλάκη δύο από τις εξαιρετικές εκδόσεις της ΔΕΚΠΟΤΑ.

Η Γενική Γραμματέας Σύγχρονου Πολιτισμού κα Δουνδουλάκη, ευχαρίστησε για τα δώρα και δεσμεύτηκε να επισκεφθεί τη Δράμα τη περίοδο εκείνη.

Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού, βρίσκεται αυτές τις μέρες σε συνεχείς επαφές με ανθρώπους του Υπουργείου, φορείς και καλλιτέχνες, προκειμένω να ενισχυθεί το πολιτιστικό πρόσωπο του Δήμου Δράμας και να φιλοξενηθούν στη πόλη μας σημαντικές δράσεις και πρόσωπα εγνωσμένου κύρους στον Πολιτισμό.

Ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού
Λευτέρης Καλλινικίδης