Επίσκεψη κλιμακίου Βουλευτών της ΝΔ στο Δήμαρχο Δράμας

Δευτέρα, 2 Σεπτεμβρίου 2019
Επίσκεψη κλιμακίου Βουλευτών της ΝΔ στο Δήμαρχο Δράμας

Σήμερα 2-9-2019 στις 11.30 κλιμάκιο της Ν.Δ. εν όψει της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης επισκέφθηκε το Δήμαρχο Δράμας κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο στο Δημαρχείο.

Το κλιμάκιο αποτελούνταν από τους:

Χατζηβασιλείου Αναστάσιο, Βουλευτή Ν. Σερρών, Μελά Ιωάννη Βουλευτή Α Πειραιώς και Φόρτωμα Φίλλιπο Βουλευτή Κυκλάδων.

Το κλιμάκιο συνόδευαν ο Βουλευτής Δράμας  κ. Κωνσταντίνος Μπλούχος,  ο Πρόεδρος της ΝΟΔΕ κ. Γεωργιάδης Αλέξανδρος, ο Πρόεδρος της ΔΗΜΤΟ κ. Μιχαήλ Αμανατίδης, καθώς επίσης,  και μέλη της ΝΟΔΕ και ΔΗΜΤΟ.

Στη συνάντηση ο Δήμαρχος Δράμας κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος αναφέρθηκε στα προβλήματα του Νομού μας και επισήμανε ιδιαίτερα την αναγκαιότητα οριστικής επίλυσης του Κάθετου Άξονα της Εγνατίας Οδού, που ταλανίζει το Νομό μας χρόνια τώρα, τις ενέργειες  που έγιναν σχετικά με τη Σχολή Κινηματογράφου στη Δράμα, τις επιδοτήσεις των Δήμων και θέματα που αφορούν τη Διαχείριση των Απορριμμάτων.