Επίσκεψη Προέδρου της Ν.Δ. κ. Κυριάκου Μητσοτάκη στον Δήμαρχο Δράμας

Πέμπτη, 27 Ιουλίου 2017
Επίσκεψη Προέδρου της Ν.Δ. κ. Κυριάκου Μητσοτάκη στον Δήμαρχο Δράμας

Την Πέμπτη 27-7-2017 ο Πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, κ. Κυριάκος Μητσοτάκης, συνοδευόμενος από τον Γραμματέα της Πολιτικής Επιτροπής της Ν.Δ., κ. Λευτέρη Αυγενάκη, επισκέφτηκε τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο, στο Δημαρχείο της Δράμας παρουσία Βουλευτών, πρώην Υπουργών και Βουλευτών, υποψηφίων Βουλευτών, του Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, κ. Χρήστου Μέτιου, Δημάρχων του Νομού, Αντιδημάρχων, Περιφερειακών και Δημοτικών Συμβούλων, Προέδρων Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Δράμας, Προέδρων των Δημοτικών Επιχειρήσεων του Δήμου Δράμας, θεσμικών παραγόντων και φορέων της Δράμας. Κατά την επίσκεψη συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τη δραμινή κοινωνία και την ανάπτυξη της περιοχής. Ο Δήμαρχος, αφού καλωσόρισε τον Πρόεδρο της Ν.Δ. αναφέρθηκε στα προβλήματα που ταλανίζουν την περιοχή, όπως η σύνδεση της Δράμας με την Εγνατία, η δημιουργία Πανεπιστημιακών Τμημάτων και Σχολών, η λειτουργία του Νοσοκομείου της Δράμας και των δομών υγείας, ανέλυσε ως Πρόεδρος της ΔΙΑΑΜΑΘ, του Δικτύου Ελληνικών Πόλεων για την Ανάπτυξη (ΔΕΠΑΝ) και της Ελληνογερμανικής Συνέλευσης τις εργασίες που γίνονται, ενώ παρουσίασε και τις δυνατότητες ανάπτυξης της Δράμας. Από την πλευρά του ο Πρόεδρος της Ν.Δ. ευχαρίστησε για την υποδοχή, αναφέρθηκε με ιδιαιτέρως θετικά σχόλια στην περιοχή, την οποία είχε επισκεφθεί και στο παρελθόν, τόνισε τις προοπτικές εξέλιξης της Δράμας και ανέλυσε διεξοδικά την πολιτική κατάσταση που επικρατεί. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με την προσφορά του Δημάρχου στον Πρόεδρο της Ν.Δ. ενός αναμνηστικού δώρου.