ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΡΚΟΥ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ARIVIA

Κυριακή, 4 Σεπτεμβρίου 2022
ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΑΡΚΟΥ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ARIVIA

Εθελοντική δράση  καθαριότητας στο πάρκο της Αγίας Βαρβάρας Δράμας, διοργάνωσε  η εταιρεία Arivia.

Η δράση πραγματοποιήθηκε  την Κυριακή, 4 Σεπτεμβρίου  και αφορούσε   τoν καθαρισμό  του βυθού από στερεά λύματα, σε συνεργασία με ομάδα εθελοντών δυτών της Εταιρείας   και  την καθαριότητα του περιβάλλοντα χώρου του πάρκου, από τους εργαζομένους της Arivia.

Ο Δήμαρχος Δράμας Xριστόδουλος Μαμσάκος ευχαρίστησε  την εταιρεία  Arivia  και όλους, όσοι συμμετείχαν στη εθελοντική δράση καθαρισμού  του πάρκου της Αγίας Βαρβάρας.

Όπως τόνισε « Η μεγάλη συμμετοχή  και ο ιδιαίτερος ζήλος που επέδειξαν στέλνουν  ένα πολύ αισιόδοξο μήνυμα για τον εθελοντισμό  που έχει αναπτυχθεί  στον Δήμο μας.

Δεν είναι μόνο η διάθεση και το σημαντικό αποτέλεσμα που παρήχθη. Είναι πάνω απ’ όλα το  μήνυμα της ευαισθητοποίησης του Δημότη στην κατεύθυνση της ενεργού συμμετοχής και του εθελοντισμού»