Κοινωνικά Φροντιστήρια/Ενισχυτική Διδασκαλία Δήμου Δράμας.

Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου 2019
Κοινωνικά Φροντιστήρια/Ενισχυτική Διδασκαλία Δήμου Δράμας.

Ο Δήμος Δράμας σε συνεργασία με τους προέδρους των   συλλόγων: α)Ιδιοκτητών Κέντρων Ξένων Γλωσσών (Βραδέλη Μαρία) και β)Ιδιοκτητών Καθηγητών Φροντιστηρίων Μέσης Εκπαίδευσης Ν. Δράμας (Γαζάνη Γιάννη), υλοποιεί το πρόγραμμα Κοινωνικά Φροντιστήρια. Η δράση αυτή είναι αποκλειστική προσφορά των μελών των δύο συλλόγων δίχως  οικονομική συμμετοχή του Δήμου μας.

Με την αρωγή τους αυτή, οι σύλλογοι έδωσαν τη δυνατότητα σε 26 παιδιά ευάλωτων οικογενειών,  που βιώνουν τη φτώχεια και τον κοινωνικό αποκλεισμό, να παρακολουθήσουν την τρέχουσα σχολική χρονιά μαθήματα δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και ξένης γλώσσας στους κόλπους των φροντιστηρίων τους.

Η προσφορά τους αυτή είναι πολύ σημαντική διότι αναδεικνύουν την κοινωνική τους ευαισθησία κι αποτελούν ένα φωτεινό παράδειγμα μεταλαμπάδευσης της ιδέας της αλληλεγγύης.

Ευχαριστούμε θερμά τους παρακάτω δέκα επτά (17) ιδιόκτητες των κέντρων και των δυο συλλόγων, για τη στήριξη και εμπιστοσύνη που επιδεικνύουν στο έργο της κοινωνικής υπηρεσίας του Δήμου μας:

1. Κρυσταλλία Κεκλίγογλου
  2. Γαζάνη Γιάννη