Πέμπτη, 29 Νοεμβρίου 2018

Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία οι εργασίες συντήρησης του δαπέδου του Α.Π.Κ. «Δ. Κραχτίδης» που πραγματοποιήθηκαν από τις 19/11 έως τις 28/11. Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, σε δηλώσεις σημείωσε ότι σε αυτή τη δύσκολη οικονομική συγκυρία που πλήττει και τους ΟΤΑ η δημοτική αρχή αγωνίζεται να αναβαθμίσει τις αθλητικές εγκαταστάσεις της Δράμας με στόχο να αποφεύγονται τα ατυχήματα και βεβαίως να διασφαλίζεται η ασφάλεια, προκειμένου να αθλούνται οι συνδημότες μας σε ποιοτικούς χώρους. Αντίστοιχα, ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, κ. Γιάννης Καψημάλης, σημείωσε ότι η συντήρηση του δαπέδου επιβεβαιώνει ότι η δημοτική αρχή σέβεται τους αθλητικούς χώρους και με εντατικές προσπάθειες ανανεώνει τις εγκαταστάσεις, στις οποίες δεν είχαν γίνει παρεμβάσεις.