Ορισμός νέων Αντιδημάρχων και Εντεταλμένων Συμβούλων

Τρίτη, 16 Ιανουαρίου 2018
Ορισμός νέων Αντιδημάρχων και Εντεταλμένων Συμβούλων

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, ανακοίνωσε τα ονόματα των νέων Αντιδημάρχων και Εντεταλμένων Συμβούλων, καθώς και το αντικείμενο ευθύνης τους. Οι Αντιδήμαρχοι και Εντεταλμένοι Σύμβουλοι του Δήμου Δράμας, που θα πλαισιώνουν τον Δήμαρχο στις παρεχόμενες υπηρεσίες προς τους πολίτες είναι οι:

– Παπαδόπουλος Γεώργιος, Αναπληρωτής Δημάρχου και Αντιδήμαρχος επί θεμάτων που ανήκουν στην Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών και στη Διεύθυνση Δόμησης του Δήμου Δράμας.

– Μωυσιάδης Αριστείδης, Αντιδήμαρχος επί θεμάτων κοινωνικής πολιτικής και πολιτικών ισότητας των φύλων

– Σολάκης Άγγελος, Αντιδήμαρχος επί θεμάτων Οικονομικών Υπηρεσιών, Τοπικής Οικονομικής Ανάπτυξης και Δημοτικής Αστυνομίας.

– Καψιμάλης Ιωάννης, Αντιδήμαρχος επί θεμάτων που αφορούν στον σχεδιασμό και την εφαρμογή προγραμμάτων και δράσεων προώθησης Αθλητισμού.

-Μουρβετίδη Μιχαήλ, Αντιδήμαρχο επί θεμάτων που ανήκουν στη Διεύθυνση Διοικητικών Υπηρεσιών του Δήμου Δράμας καθώς στο Αυτοτελές Τμήμα Κ.Ε.Π.

– Καρυοφυλλίδου Ζωή, Αντιδήμαρχο που αφορούν στην αρμοδιότητα διαχείρισης των αδέσποτων ζώων συντροφιάς.

– Τσεπίλης Γεώργιος, Εντεταλμένος Σύμβουλος επί θεμάτων Πολιτικής Προστασίας και Αγροτικής Παραγωγής και Αλιείας.

– Ρεμόντης Σταμάτης, Εντεταλμένος Σύμβουλος επί θεμάτων Καθαριότητας και Πρασίνου.

– Ηλιάδης Νικόλαος, Εντεταλμένος Σύμβουλος επί θεμάτων που άπτονται της λειτουργίας των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων του Δήμου Δράμας.

– Σιδηρόπουλος Δημήτριος, Εντεταλμένος Σύμβουλος επί θεμάτων Ανακύκλωσης.

– Καραμπατζάκης Δημήτριος, Εντεταλμένο Σύμβουλο επί θεμάτων που αφορούν στην εκτέλεση προγραμμάτων δια βίου μάθησης στο πλαίσιο του αντίστοιχου εθνικού και περιφερειακού προγραμματισμού, επί θεμάτων που ανήκουν στη Διεύθυνση Προγραμματισμού, Οργάνωσης και Πληροφορικής, καθώς και επί θεμάτων Απασχόλησης και Τουρισμού.

-Μπαϊρακτάρης Κωνσταντίνος, Εντεταλμένος Σύμβουλος επί θεμάτων Προστασίας και προαγωγής της Δημόσιας Υγείας

Από το σύνολο των αντιδημάρχων του Δήμου Δράμας αντιμισθία θα λαμβάνουν οι: Σολάκης Άγγελος του Θεοδώρου, Παπαδόπουλος Γεώργιος του Παναγιώτη, Καψημάλης Ιωάννης του Αναστασίου, Μουρβετίδης Μιχαήλ του Χρήστου και Καρυοφυλλίδου Ζωή του Βασιλείου.

Ο Δήμαρχος Δράμας ευχαρίστησε τους προκατόχους για το εξαίρετο έργο που επιτέλεσαν, ενώ ευχήθηκε στους νέους Αντιδημάρχους και Εντεταλμένους Συμβούλους καλή δύναμη στα νέα τους καθήκοντα.

Από την πλευρά τους οι νεοορισθέντες ευχαρίστησαν τον Δήμαρχο για την ανάθεση του έργου και δήλωσαν ότι θα επιβεβαιώσουν στο έπακρον τις προσδοκίες των συνδημοτών αφιερώνοντας όλο τον χρόνο τους στην υπηρεσία και τις ανάγκες του πολίτη.