Παράταση υποβολής αιτήσεων στο Κατάστημα Κοινωνικής Αλληλεγγύης Δήμου Δράμας

Τετάρτη, 23 Οκτωβρίου 2019
Παράταση υποβολής αιτήσεων στο Κατάστημα Κοινωνικής Αλληλεγγύης  Δήμου Δράμας

Παρατείνεται έως την Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2019 η υποβολή αιτήσεων, για ένταξη/επανένταξη στο Κατάστημα Κοινωνικής Αλληλεγγύης (Κοινωνικό Παντοπωλείο)  του Δήμου Δράμας, εξ αιτίας  του αυξημένου ενδιαφέροντος από  ευάλωτους συμπολίτες μας.

Οι οικογένειες ή τα άτομα που θα έχουν πρόσβαση στο Κ.Κ.Α.  πρέπει να είναι δημότες και κάτοικοι του Δήμου Δράμας και επιλέγονται από την Κοινωνική Υπηρεσία  μετά από αίτησή τους, βάσει συγκεκριμένων κοινωνικοοικονομικών κριτηρίων. Όσοι  επιλεγούν θα παραλάβουν μια Κάρτα Δικαιούχου Υπηρεσιών  Κοινωνικής Αλληλεγγύης του Δήμου Δράμας, ετήσιας διάρκειας, για να μπορούν να παραλαμβάνουν είδη πρώτης ανάγκης, κυρίως τρόφιμα και προϊόντα μη ευπαθή.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι  μπορούν να  απευθύνονται στην Κοινωνική Υπηρεσία του Δήμου Δράμας από 8.30 π.μ έως 13.30 μ.μ  (γραφείο 130  και 131, Διοικητήριο Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2521351130 και 2521351131).