Πληθώρα έργων υποδομής κατασκευάζονται στη Δημοτική Κοινότητα Χωριστής

Τρίτη, 9 Μαΐου 2017
Πληθώρα έργων υποδομής κατασκευάζονται στη Δημοτική Κοινότητα Χωριστής

Πληθώρα έργων υποδομής κατασκευάζονται στη Δημοτική Κοινότητα Χωριστής. Συγκεκριμένα: πραγματοποιείται η διάνοιξη δρόμου στην περιοχή του Δημοτικού Σχολείου Χωριστής, υλοποιείται η επίστρωση πεζοδρομίων από το Κέντρο της Χωριστής έως το τέλος των Εργατικών Κατοικιών, ολοκληρώθηκε τοιχίο αντιστήριξης, ενώ η ΔΕΥΑΔ αντικαθιστά το εσωτερικό δίκτυο ύδρευσης σε σημεία, όπου ο Δήμος Δράμας θα κάνει εργασίες οδοποιίας-ασφαλτόστρωσης.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, δηλώνει: «Η Δημοτική μας αρχή δίνει έμφαση σε έργα που εξυπηρετούν τις καθημερινές ανάγκες των συμπολιτών μας. Με στόχο την αναβάθμιση όλων των δημοτικών και τοπικών κοινοτήτων, προβαίνουμε σε εργασίες που αποτελούν πάγιο αίτημα των κατοίκων. Η Χωριστή είναι μια από τις σημαντικές περιοχές του Δήμου. Σε συνεργασία με τον Πρόεδρο, κ. Κωνσταντίνο Ζαρόγλου, και τα μέλη της Δ.Κ. Χωριστής, υλοποιούνται έργα που βελτιώνουν την ποιότητα ζωής των συνδημοτών μας. Με έργα και όχι με λόγια αποδεικνύεται ότι η δημοτική αρχή στηρίζει όλες τις περιοχές και τα χωριά του Δήμου Δράμας».