ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΕΤΑΙΡΙΚΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΗΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

Παρασκευή, 30 Ιουνίου 2023

Στο πλαίσιο διαβούλευσης της αναθεωρημένης Στρατηγικής Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης του Δήμου Δράμας , πραγματοποιήθηκε σύσκεψη  του Εταιρικού Σχήματος στο γραφείο του Δημάρχου Δράμας.

Στην σύσκεψη  συμμετείχαν  ο Δήμαρχος Δράμας κ. Μαμσάκος, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Καραμπατζάκης, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου κ. Γεωργιάδης, εκπρόσωποι του Διεθνούς Πανεπιστημίου Ελλάδος, ο Διευθυντής της Αναπτυξιακής ΑΕ  κ. Χατζόπουλος, η Πρόεδρος της Ένωσης Κυριών Δράμας κ.Αλίκη Τσιαμούρα, υπηρεσιακά στελέχη του Δήμου Δράμας και εκπρόσωποι της σύνταξης του ΣΒΑΑ.

Διαδικτυακά συμμετείχε ο Πρώην Πρύτανης του Πανεπιστημίου Πειραιά κ. Κότιος.

Αντικείμενο της συνάντησης ήταν η ωρίμανση της κατάρτισης της Στρατηγικής για την νέα Προγραμματική περίοδο 2021-2027, η συζήτηση επί του μνημονίου συνεργασίας του Εταιρικού σχήματος και ο ορισμός της χωρικής ομάδας ΣΒΑΑ Δήμου Δράμας.