Ξεκινούν οι εργασίες από τον Δήμο Δράμας για το έργο «ΒΙΟΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΧΩΡΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΗΠΟ ΔΡΑΜΑΣ» που υλοποιείται στο πλαίσιο υλοποίησης της Στρατηγικής Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης (ΣΒΑΑ).

Παρασκευή, 25 Σεπτεμβρίου 2020

Τη Δευτέρα 28.09.2020 ξεκινούν οι εργασίες από τον Δήμο Δράμας για το έργο «ΒΙΟΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΧΩΡΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΗΓΕΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΗΠΟ ΔΡΑΜΑΣ» που υλοποιείται στο πλαίσιο υλοποίησης της Στρατηγικής Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης (ΣΒΑΑ).

Για τις ανάγκες των εργασιών θα παραμείνουν κλειστές οι οδοί Σούτσου και Παπαδιαμάντη, ενώ η διέλευση των οχημάτων θα πραγματοποιείται απρόσκοπτα στις οδούς 19ης Μαΐου και Θεοτοκοπούλου.

Όλοι αντιλαμβανόμαστε ότι τόσο μεγάλες παρεμβάσεις, σε αστικές περιοχές,  δημιουργούν αναστάτωση και οχλήσεις κυρίως στους κατοίκους και καταστηματάρχες της περιοχής. Είναι πρόθεση της Δημοτικής Αρχής αυτές να μειωθούν στο ελάχιστο και σε συνεργασία με τις Υπηρεσίες του Δήμου και τον εργολάβο θα προσπαθούμε καθημερινά για αυτό. Ζητούμε όμως πάνω από όλα, την κατανόηση των συμπολιτών μας για το διάστημα που θα εκτελούνται τα έργα.

Στο χάρτη που ακολουθεί αποτυπώνονται οι οδοί με τις οποίες θα πραγματοποιηθεί η εκκίνηση του έργου.