ΥΠΕΓΡΑΦΗ ΤΟ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΟ ΕΚΤΕΛΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΡΓΟΥ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΙΣ ΑΥΛΕΙΩΝ ΧΩΡΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΚΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ

Πέμπτη, 6 Ιουλίου 2023

Υπογράφηκε  σήμερα από  τον Δήμαρχο Δράμας Χριστόδουλο Μαμσάκο και τον εκπρόσωπο της Αναδόχου Εταιρείας,  το Συμφωνητικό εκτέλεσης του έργου «Διαμορφώσεις Αύλειων Χώρων των Σχολείων  12ο Δημοτικό,  Δ.Σ. Αμπελακίων,  11ο ΔΣ,   Ειδικό Σχολείο ,  Σχολείο Ταξιαρχών,  19ο Νηπιαγωγείο Δράμας,  13ο ΔΣ,  ΕΠΑΛ και του  Πάρκου  Κυκλοφοριακής Αγωγής».

Περιλαμβάνονται εργασίες ανάπλασης που περιληπτικά είναι:

( αποξήλωση υφισταμένων σκυροδεμάτων, εργασίες οδοστρωσίας, Ασφαλτοστρώσεις, διαγραμμίσεις γηπέδων μπάσκετ και βόλεϊ, κατασκευή κερκίδας, τσιμεντοστρώσεις, τοποθέτηση συνθετικού χλοοτάπητα, τοποθέτηση αστικού εξοπλισμού-παγκάκια, κάδοι απορριμμάτων κλπ- , φύτευση δέντρων, επενδύσεις δαπέδων , τοποθέτηση μπασκετών και στυλοβατών βόλεϊ ).

Όπως ανέφερε ο Δήμαρχος Δράμας:

«Είναι μια πολύ σημαντική παρέμβαση που  αναβαθμίζει τους αύλειους χώρους των Σχολείων με νέο λειτουργικό σχεδιασμό και υποδομές. Eυχαριστώ   την Κοινότητα Δράμας , την Πρόεδρο και τα μέλη του Συμβουλίου για την πολύ καλή συνεργασία .»

O Προϋπολογισμός του έργου είναι 480.000 ευρώ.