Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας – Μια διάκριση για τη Δράμα

Τρίτη, 11 Ιουλίου 2017

Μια σημαντική και σπουδαία διάκριση για τον Δήμο Δράμας αποτελεί η επιλογή της Δράμας από το Υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας ως το Κέντρο Δράσεων για την Ελλάδα κατά τη διάρκεια της Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας 2017. Η επιλογή αυτή οφείλεται στο γεγονός ότι η Δράμα κατάφερε να κατακτήσει την πρώτη θέση σε όλη την Ελλάδα στην περσινή διοργάνωση της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Κινητικότητας 2016.

Ο Δήμαρχος Δράμας, κ. Χριστόδουλος Μαμσάκος, δηλώνει: «Η δημοτική μας αρχή για ακόμη μια φορά επιβεβαιώνει ότι μπορεί και βάζει τη Δράμα στις πρώτες θέσεις στην Ελλάδα και την Ευρώπη. Είμαστε υπερήφανοι γιατί η ακριτική μας περιοχή ανάμεσα σε όλους τους δήμους της Ελλάδας είναι το Κέντρο για την Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας το 2017. Το γεγονός αυτό οφείλεται στην ενότητα όλων και στην αγάπη μας για τη Δράμα. Ο στόχος μας παραμένει να είναι η ανάπτυξη και φυσικά σκοπεύουμε να διατηρήσουμε αυτή τη πρωτιά που ανήκει σε όλους τους Δραμινούς. Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσοι βοήθησαν γι’ αυτήν τη διάκριση και τονίζω ότι οι προσπάθειές μας δικαιώνονται. Η Δράμα μπορεί και πρέπει να είναι μπροστά».