ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Ν. ΔΡΑΜΑΣ & ΤΟΝ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΠΥΡΟΣΒ. ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ

Τετάρτη, 16 Φεβρουαρίου 2022
Ο Δήμαρχος Δράμας Χριστόδουλος Μαμσάκος συναντήθηκε με τον νέο Διοικητή Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομού Δράμας Πύραρχο Ιωάννη Αραμπατζή καθώς και τον Διοικητή Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Δράμας Αντιπύραρχο Δανιήλ Στούπα.
Τη συνάντηση, απασχόλησαν και θέματα της Πολιτικής Προστασίας με την ανταλλαγή απόψεων για την καλύτερη οργάνωση αλλά και την έγκαιρη αντιμετώπιση των προβλημάτων.
Ο Δήμαρχος Δράμας εξέφρασε την ικανοποίησή του για την αποτελεσματικότητα όλων των αρμόδιων φορέων στο κομμάτι της πρόληψης όσο και της άμεσης και έγκαιρης αντιμετώπισης των έκτακτων συνθηκών, ευχαριστώντας παράλληλα την Πυροσβεστική Υπηρεσία για την πολύτιμη συμβολή της.
Η συνάντηση ολοκληρώθηκε σε πολύ θετικό κλίμα, με την αμοιβαία διαβεβαίωση για την απρόσκοπτη συνέχιση της άριστης συνεργασίας Δήμου και Πυροσβεστικής.