Τη Δευτέρα 16/01/2017 τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Δράμας θα λειτουργήσουν κανονικά

Κυριακή, 15 Ιανουαρίου 2017

Σύμφωνα με τα μέχρι στιγμής δεδομένα, ανακοινώνεται ότι τη Δευτέρα 16/01/2017 τα σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Δράμας θα λειτουργήσουν κανονικά.
Ο Δήμος έχει λάβει όλα τα απαιτούμενα μέτρα για την εύρυθμη λειτουργία τους (ασφάλεια μαθητών, θέρμανση κλπ) και είναι σε συνεχή επικοινωνία με τους διευθυντές και προϊσταμένους των σχολείων για την αντιμετώπιση προβλημάτων που προέκυψαν ή τυχόν θα προκύψουν λόγω των ακραίων καιρικών φαινομένων που έπληξαν τον Δήμο μας τις προηγούμενες ημέρες.
Λόγω της έντονης κακοκαιρίας και του παγετού που επικράτησαν, συνισταται οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί στις μετακινήσεις τους προς και από το σχολείο, καθώς επίσης και κατά την παραμονή τους εντός του χώρου των σχολικών μονάδων, προς αποφυγή ατυχημάτων.
Αν υπάρξει περαιτέρω επιδείνωση του καιρού και παραστεί ανάγκη να κλείσουν τα σχολεία, θα εκδοθεί έγκαιρα νεότερη ανακοίνωση.