Υπογράφηκε από τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο και τον εκπρόσωπο του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, κ. Αναστάσιο Δημητρίου, σύμφωνο συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Δράμας και του Πανεπιστημίου Λευκωσίας

Τετάρτη, 16 Ιανουαρίου 2019

Την Τρίτη 15-1 υπογράφηκε από τον Δήμαρχο Δράμας, κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο και τον εκπρόσωπο του Πανεπιστημίου Λευκωσίας, κ. Αναστάσιο Δημητρίου, σύμφωνο συνεργασίας μεταξύ του Δήμου Δράμας και του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Το σύμφωνο περιλαμβάνει τη συνεργασία σε ακαδημαϊκά προγράμματα και σε ερευνητικές δραστηριότητες, σεμινάρια και εργαστήρια σε συμπολίτες κ.α.

Ο Δήμαρχος Δράμας για το σύμφωνο συνεργασίας αναφέρει: «Μια σημαντική συνεργασία υπογράφεται σήμερα στο Δήμο Δράμας μαζί με το Πανεπιστήμιο της Λευκωσίας. Μία συνεργασία προς όφελος και των δύο πλευρών, που σηματοδοτεί την αρχή μιας συνεργασίας με Πανεπιστημιακά Ιδρύματα. Είμαστε έτοιμοι σαν Δήμος Δράμας να στηρίξουμε και να βοηθήσουμε πρώτα από όλα τα παιδιά μας, αλλά και την κοινωνία μας δημιουργώντας σημαντικές συμφωνίες. Είμαι λοιπόν πολύ χαρούμενος που προχωράει αυτή η συνεργασία και θεωρώ ότι το παρόν και το μέλλον είναι πάρα πολύ θετικό σε αυτή τη σχέση μεταξύ του Δήμου Δράμας και του Πανεπιστημίου Λευκωσίας».

Ο εκπρόσωπος του Πανεπιστημίου Λευκωσίας δηλώνει: «Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Δήμαρχο Δράμας κ. Χριστόδουλο Μαμσάκο για την πρόσκληση εδώ και θα ήθελα να αναφερθώ στο μνημόνιο συνεργασίας που έχει υπογραφεί σήμερα μεταξύ του Δήμου Δράμας και του Πανεπιστημίου Λευκωσίας. Έχουμε συμφωνήσει να συνομολογήσουμε το παρόν σύμφωνο συνεργασίας με σκοπό την ανάπτυξη των μεταξύ μας σχέσεων προς αμοιβαίο όφελος και προς όφελος της κοινωνίας. Θα ήθελα άλλη μία φορά να ευχαριστήσω τον Δήμαρχο για την ευκαιρία αυτή που μας δίνεται, να προσφέρουμε και εμείς με όποιο τρόπο μπορούμε στους δημότες του Δήμου Δράμας».