4 ΥΠΕΡΣΥΓΧΡΟΝΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΟΦΟΡΑ ΚΑΙ 162 ΚΑΔΟΙ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

Πέμπτη, 28 Απριλίου 2022

4 υπερσύγχρονα απορριμματοφόρα και 162 κάδους (μπλε και πράσινους) παρέλαβε ο Δήμος Δράμας μέσω του προγράμματος «Φιλόδημος II».

Όπως τόνισε ο Δήμαρχος Δράμας Χριστόδουλος Μαμσάκος:

«Τα 4  νέα απορριμματοφόρα είναι σύγχρονα, αυτόματα οχήματα, με καινούργια συστήματα και  θα βοηθήσουν στην καλύτερη και πιο ασφαλή αποκομιδή και τελικά στην καλύτερη εικόνα της καθαριότητας του Δήμου  Δράμας.

ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΟΥΜΕ τον παλιό εξοπλισμό.

ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΖΟΥΜΕ τον στόλο  των οχημάτων.

ΒΕΛΤΩΝΟΥΜΕ το Σύστημα Αποκομιδής και διαχείρισης των απορριμμάτων.

Κάνουμε ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ την εργασία των Εργαζομένων στους Τομείς Καθαριότητας και Ανακύκλωσης.

Ευχαριστώ τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο Γιάννη Εφραιμίδη και τους εργαζόμενους για την άριστη συνεργασία.

Συνεχίζουμε δυναμικά…..»